PowerShell - 1_0-Úvod pro téma PowerShell a Linux
Úvod pro téma PowerShell a LinuxNásledující lekce vás seznámí s Linux operačními systémy. Pomohou vám pochopit jejich fungování a možnost propojení s jazykem PowerShell. Zmíní se také téma BASH a terminál. Dozvíte se jaké jsou rozdíly mezi světy Linuxu a Windows a také rozdíly mezi PowerShellem a BASHem. Nebudeme zacházet do velkých detailů, pouze se pro naše potřeby dozvíme základní informace o tomto operačním systému. Na závěr lekce se seznámíte s instalací PowerShellu na Linux OS a jak je to s instalací vhodného editoru skriptů. Vyzkoušíte si ovládání těchto operačních systémů pomocí PowerShellu a zjistíte jaké to nese přednosti a úskalí.

Celý modul můžete přeskočit, pokud vás spojení Linuxu a PowerShellu nezajímá. Je ale vhodné mít přehled, nicméně při přeskočení tohoto modulu můžete pokračovat v dalších a o nic nepřijdete.

Tento modul již počítá s vaší znalostí předchozího úvodního modulu. Pokud jste jím ještě neprošli, doporučuje se tak činit. Jste-li v Kurzu, pak se můžete těšit na zábavný praktický pracovní list s online testem.

Není na co čekat, jdeme na to!© 2019 Copyright: powershell.www3.cz