PowerShell - 0_11-.NET Framework a PowerShell
.NET Framework a PowerShellUž od počátku byl PowerShell vyvíjený na platformě .NET Framework. Všechny vydané moduly jsou podporovány pro tuto verzi a její kódování je ASCII. Může běžet na operačních systémech Windows. Současná verze je 5.2 a další vývoj je omezený pouze na chybové záplaty. PowerShell tým se rozhodl, že ho nahradí PowerShellem, který je založený na platformě .NET Core.

Softwarová platforma .NET Framework slouží k vývoji desktopových, mobilních a webových aplikací. Obsahuje knihovny a funkce, kterých může PowerShell založený na této platformě využívat.

Kód napsaný v .NET Framework se pošle do kompilátoru a jeho výsledkem je jednoduchý a nízkoúrovňový kód, který není závislý na platformě a dá se spustit tam, kde je prostředí .NET Framework. K takto zkompilovanému kódu se připojí datové soubory aplikace a vznikne soubor Assembly s příponou .exe nebo .dll. Do strojového kódu se přeloží pouze to, co je nezbytné pro běh aplikace, která se následně spustí.

Součástí .NET Frameworku je také Just-in-time překladač, který při zavolání metody přeloží tuto metodu a výsledek si uloží pro případná další volání. Tak se překládá jen to, co aplikace skutečně využívá a co potřebuje.© 2019 Copyright: powershell.www3.cz