PowerShell - 0_0-Přivítání a základní informace
Přivítání a základní informaceSet-Welcome!
Vítejte v bezplatných lekcích pro PowerShell. Ať už jste studenti z kurzu, nebo nadšení zájemci o PowerShell, naleznete zde kvantum informací o PowerShellu a témat, kterých se dotýká. Jste-li zaregistrováni vzdělávací institucí v kurzu, bude vás na konci každé hlavní lekce čekat jeden shrnující online test a jeden pracovní list.

O projektu:
Autorem celého projektu je bývalý student VOŠ a SPŠ Jičín, který s ním na SOČ získal 4. místo v kategorii Tvorba učebních pomůcek a jednalo se o nejlepší IT výukový projekt. Od roku 2018 se tedy projekt vyvíjí a vy se můžete v budoucnu těšit na další obsah.

Co vás kurz naučí?
Postupným učením budete chronologicky postupovat učivem. Přehledně nejprve zvládnete obecné situace a naučíte se základy, poté dojde na specifické problémy a vy budete těžit z pevných stavebních kamenů.

Naučíte se PowerShell jako takový, ale i správu PC sítě a obecnosti programování. Kurz vás také navíc lépe naučí zvládat problémy, číst s porozuměním a argumentovat si své řešení. Navíc také automaticky získáváte možnost udělení certifikátu! Ten vám vytaví vzdělávací instituce v případě, že jste získali alespoň 90% bodů z online testů a pracovních listů.

Co budete potřebovat?
K rozšiřování znalostí budete až na výjimky potřebovat zařízení, na kterém si budete prohlížet stránky webu, budete na něm moct pracovat v PowerShellu a zobrazovat si výukové prezentace. Ty jsou ve verzi PPTX, ale také i v PDF. Materiály si také můžete vytisknout.

Web je responzivní, a tak můžete lekcemi procházet i na mobilu. Jednoduše si tak ráno v autobuse doženete to, co jste se nestihli naučit doma. V prezentacích se také nachází QR kód, který vás po nasnímání přenese na web, kde si své informace z prezentace rozšíříte.

Jak budu postupovat?
Postup skrze lekce je založený na přiměřenosti informací a mohou nastat 2 scénáře jak budete postupovat. Záleží to na tom, zda jste v kurzu. Pro to, aby jste se do kurzu dostali, potřebujete vzdělávací instituci, která vám to umožní. Seznam institucí naleznete ZDE.

  • Jste členy kurzu – Po registraci vás lektor seznámí s celým projektem. Realizace kurzu je poté na instituci, ale v základu by se mělo postupovat tak, že chodíte na hodiny, zde se dozvídáte informace a osvojujete si praktické schopnosti. Procházíte si také sekci Lekce a Úlohy a na konci si vyplníte pracovní list a online test. Následně získáte bodové ohodnocení, a tak postupujete dále.

  • Nejste členy kurzu - V tomto případě máte přístup ke všem prezentacím a k sekci Lekce a Úlohy. Samostudiem se tak učíte novým věcem. Můžete čerpat z velkého kvanta aktuálních informací.


A to vše zadarmo!© 2019 Copyright: powershell.www3.cz